تحقیق تاریخچه گندم

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت کتاب مدیریت رفتار سازمانی از زهرا برومند🔗پاورپوینت نظام اموزش و توانمندسازی کارمندان🔗دانلود پاورپوینت کتاب مدیریت بهره وری نیروی انسانی🔗پاورپوینت پردازنده های گرافیکی🔗پاورپوینت عوامل فیزیکی زیان آور محیط کار🔗پاورپوینت بررسی مرفولوژی و ریخت شناسی ذرت🔗پاورپوینت عملکرد سازمان مدرن با سازمان پست مدرن🔗پاورپوینت عوامل ایجاد کننده آتش و طبقه بندی آتش سوزی🔗پاورپوینت تغذیه تکمیلی نوزاد از لحظه تولد تا پایان ماه ششم🔗پاورپوینت مدیریت استرس و کیفیت زندگی کاری🔗پاورپوینت روش تحقیق در علوم بهداشتی🔗پاورپوینت ارزش ها وشاخص های فرهنگی حاکم بر پیوست فرهنگی🔗پاورپوینت انسان شناسی و جنگ🔗پاورپوینت اقدامات درمانی در درمان مسمومیتها🔗پاورپوینت رستورانهای زنجیره ای مک دونالد🔗پاورپوینت هفت دایناسور شگفت انگیز🔗پاورپوینت Endnote چیست🔗پاورپوینت کاربرد ارگونومی در دندانپزشکی🔗پاورپوینت برنامه ریزی طراحی آموزشی🔗دانلود پاورپوينت بررسی رابطه حمل و نقل با توريسم🔗پاورپوینت کتاب مدیریت اسلامی و الگوهای آن از دکتر نقی پور🔗پاورپوینت تجزیه مقادیر کم🔗پاورپوینت معرفی تجهیزات اتاق عمل🔗پاورپوینت تصاویر مراحل رشد گیاه کلزا🔗پاورپوينت اصول عقايد نبوت
تحقیق كشاورزی,دانلود تحقیق,كار تحقیقی كشاورزی,كشاورزی,زراعت,تاریخچه گندم,بذر گندم,دانه گندم,كاشت گندم,درو گندم,تحقیق تاریخچه گندم|منشاء گندم به درستی روشن نیست. هرودوت مورخ معروف یونانی كه یادداشتهایی از یك پیشوای مذهبی (......) را جمعآوری كرده، از مطالعه آنها به این نتیجه رسیده كه گندم در زمان حكومت كلده و آشور و پیش از آن در بینالنهرین به طور وحشی میروییده است، اون در پنج قرن|41003754|xyj
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق تاریخچه گندم

منشاء گندم به درستی روشن نیست. هرودوت مورخ معروف یونانی كه یادداشت‌هایی از یك پیشوای مذهبی (......) را جمع‌آوری كرده، از مطالعه آنها به این نتیجه رسیده كه گندم در زمان حكومت كلده و آشور و پیش از آن در بین‌النهرین به طور وحشی می‌روییده است، اون در پنج قرن پیش از میلاد در نوشته‌های خود روش خرد كردن گندم و تهیه نان در مصر را شرح داده است.
كاوشهای باستانی شناسی اخیر نشان داده است كه گونه‌های گندم وحشی از حدود 1500 سال پیش از ویلائ در مصر و بین‌النهرین می‌روییده است.
دانه‌های گندم همراه با مومیایی‌های فراعنه مصر از اهرام این كشور به دست آمده است. استرابون مورخ معروف معتقد است كه نوعی گندم وحشی از سواحل رود سند به دست آمده، لینه گندم را منتعلق به كوه‌های اورال می‌داند و ادیسه آن را از سیسیل می‌داند، به هز حال بیشتز پژوهشگران منشاء گندم را جنوب غربی آسیا دانسته‌نا دو تا آنجا كه به كشورعزیزمان مربوط می‌شود نمونه‌های گندم در كاوش‌های باستان‌شناسی دامغان كشف شده كه نشانه قدمت این گیاه در آن منطقه است.
همچنین در غارهای نزدیك دریاچه خزر و همدان دانه‌های گندم به دست آمده است و باستان‌شناسان عقیده دارند كه گندم از حدود پنج تا شش هزار سال پیش از میلائ در این منطقه كشت می‌شده است، در حال حاضر هم در بیشتر كوههای كشورماننمونه‌های گندم وحشی دیده می‌شود. و یکی از گونه‌های گندم با پسوند اسم باستانی کشورمان Persia نامگذاری شده است.

گیاه‌شناسی گندم
گندم ممکن است Agropyron یا Aegilops باشد. چزء گیاهان گلدار زیر شاخه نهان دانه‌گان، در روده گیاهان تک لپه‌ای، در راسته گلومی فلورا در تیره یا فامیل Grammineae یا Poaceae و جنس Triticum است.
تعداد گونه‌های شناخته شده گندم متجاوز از 3000 است اما از بین این تعداد حدود 10 گونه به طور كامل شناساسس شده و از بین این تعداد سه گونه در تجارت بین‌المللی دارای اهمیت بیشتری می‌باشند كه هر سه از جنس تریتیكوم هستند . هبارتند از:
Triticum Vulgar (common wheat) _ T.Durum و T_Compactum ( club_wheat)

تریتیكوم و لگار مهمترین گندم مورد استفاده آسیاب‌داران برای تولید آرد مناسب جهت تولید نان است، به علاوه بیشتر آرد مصرفی برای تولید بیسكویت و كیك هم از همین گونه تولید می‌شود، تریتیكوم و ولگار در محدوده‌ای از شرایط اقلیمی قادر به رشد است و بنابراین عمومیت كمتری دارد.
تریتیكوم دیوروم مناسب‌ترین گوهنه گندم برای تولید ماكارونی است.
تریتیكوم كمپكتوم دارای مقدار پروتئین كمتری است و برای تولید فرآورده‌های قنادی و بیسكویت مناسب است.