تحقیق آیش‌بندی و تناوب زمین

مطالب دیگر:
📂تحقیق تاثير توسعه نهادهاي سياسي بر تحول نظام اداري📂تحقیق تشكيل هسته تحول ساختار نظام اداري ايران📂تحقیق نگاهی به اتحاد ملی و انسجام اسلامی📂تحقیق سازمان اپك📂تحقیق نظام اداري ايران📂تحقیق ريشه هاي تحول گريزي در نظام اداري ايران📂تحقیق مفهوم دولت الکترونيکي📂تحقیق دولت الكترونيك براى دستيابى به اهداف📂تحقیق مدل هاي پياده سازي دولت الكترونيك📂تحقیق موضع جمهوری اسلامی ایران در مسئله غنی سازی اورانیوم📂تحقیق هویدا📂تحقیق آبا ابان، سیاستمدار یهودی📂تحقیق نظام اداري اقتصادي جنوب شرق آسيا📂تحقیق ماموریت‌ اصلی‌ آقای‌ جرج‌ بوش‌📂تحقیق نخست وزير فلسطين📂تحقیق جان نگروپونت📂تحقیق دولت📂تحقیق آسیب شناسی اجتماعی زنان (فرار دختران از خانه)📂تحقیق تاثير موسيقي بر مغز انسان📂تحقیق بررسي عشق در جامعه امروزي📂پاورپوینت بي خواب📂تحقیق جرم📂تحقیق رموز ازدواج موفق📂تحقیق روان شناسي شخصيت فرهنگي چيست؟📂تحقیق آدولف هیتلر
تحقیق كشاورزی و زراعت,دانلود تحقیق,كار تحقیقی كشاورزی,كشاورزی,زراعت,آیش بندی,تناوب زمین,تحقیق آیش‌بندی و تناوب زمین,تناوب زمین های بجنورد,شهر بجنورد|مقدمه كاشت مكرر یك محصول در یك قطعه زمین و كاشت مداوم زمین باعث تراكم عوامل نامساعد شده و ادامه زراعت را در آن زمین غیر ممكن می سازد . اگر یك كشاورز ، تنها یك محصول در مزرعه خود بكارد یا در یك قطعه زمین همیشه فقط یك نوع محصول تولید كند ، نه تنها از ك|41003759|xyj
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق آیش‌بندی و تناوب زمین

مقدمه
كاشت مكرر یك محصول در یك قطعه زمین و كاشت مداوم زمین باعث تراكم عوامل نامساعد شده و ادامه زراعت را در آن زمین غیر ممكن می سازد . اگر یك كشاورز ، تنها یك محصول در مزرعه خود بكارد یا در یك قطعه زمین همیشه فقط یك نوع محصول تولید كند ، نه تنها از كار و سرمایه خود حداكثر بازده را نخواهد داشت بلكه با مسائلی از قبیل نقصان تدریجی محصول، توسعه بیماریها و آفات، گسترس علفهای هرزو نقصان باروری خاك، نوسانات قیمت محصول در بازار و عوامل نامساعد محیطی روبرو خواهد گردید كه در مدت كوتاهی مجموعه این عوامل موجب ورشكستگی او خواهد شد و برای دوری از این مشكلات بایستی تولید دو یا چند محصول را مورد توجه قرار داده و برای زراعت خود برنامه مدون داشته باشد.


آیش‌بندی و تناوب زمین
1. آیش بندی Fallowing : عبارت است از تقسیم زمین به قطعات حتی الامكان مساوی برای كشت محصولات مورد نظر .
2. آیشFallow : عبارت است از ناكاشت گذاشتن زمین برای یك یا چند سال به خاطر كمبود امكانات یا آب ویا برای تقویت زمین .
3. تناوبRotation :عبارت است از تسلسل كاشت گیاهان مختلف در یك قطعه زمین بر طبق نظم و ترتیب معین طی سالهای مختلف كه به آن گراش زراعی نیز می گویند.
4. دوره تناوب Rotation Period : عبارت است از زمان بین دو عبور یك كشت در هر قطعه از زمین كه به آن طول یك تناوب نیز گفته می شود .یعنی تعداد كل سالهایی كه در طول آن محصولات معین زمانی را اشغال می كنند و میتوان مجددا“ آن را شروع نمود .


فهرست مطالب
مقدمه1
آیش‌بندی و تناوب زمین2
بررسی كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد)22
ویژگی‌های استان خراسان22
بررسی شرایط هم اقلیمی گندم و جو در شهرستان بجنورد28
یخبندان38
نمودارهای بارندگی شهرستان بجنورد 47
تفسیر نمودارهای بجنورد52
تناوب گندم - جو - آیش - گندم – جو56
اكولوژی گندم56
تناوب (گردش زراعی گندم)61
تهیه زمین گندم65
روش‌های مختلف كاشت گندم69
زمان كاشت گندم74
مشخصات گیاه‌شناسی جو75
گردش زراعی جو 79
آماده‌سازی زمین82
مواد غذایی مورد نیاز جو84
زمان كاشت جو85
زمان برداشت جو 87