تحقیق تاریخچه شركت نفت بهران (سهامی عام)

مطالب دیگر:
طرح توجیهی احداث کارخانه تولید انواع سوسیس و کالباسدانلود پاورپوینت کامل لاپاراسکوپیکارت ویزیت لایه باز (psd) با موضوع تدریسدرآمد زایی از طریق اینترنت BITCOINمدیریت تلفیقی بیماریهای پستهدانلود پاووینت کامل درباره سعدیآموزش کسب و کار اینترنتی و کار درمنزلدانلود پاورپوینت چرخه سلولیدانلود پاورپوینت جغرافیای زیستیدانلود پاورپوینت کامل درباره انواع ویتامین B و Cکارت ویزیت لایه باز (psd) با موضوع سالن آرایشآموزش ساخت فایل nicnt برای استفاده وی اس تی از Add Library در کنتاکتاکشن Atmosphereجلوهای ویژه پاشیدن خون (action Blood)نسخه های شیخ نخودکیپاورپویینت باستان شناسی و تاریخ سیرافنقشه های معماری پل روگذر (اجراشده)دانلود پاورپوینت مفاهیم سود، نگهداشت سرمایه و تئوری های ارزش ویژهپاورپوینت روستای یووالاردانلود پاورپوینت کامل استاندارد های اتاق عملدانلود پرسشنامه چک لیست ممیزی آموزش به بیمار (پرسشنامه حین پذیرش،حین بستری،حین ترخیص)بیوگرافی خانم فرشید موسویMedical_Zoom آموزش ساخت جلوهای ویژهآموزش زبان برنامه نویسی جاوا در کوتاه ترین مدتفرانک لوید رایت
تحقیق صنایع,كار تحقیقی صنایع,مهندسی صنایع,رشته صنایع,نفت بهران,بهران,سهامی عام,تاریخچه نفت بهران,تاریخچه شركت نفت بهران,تاریخچه تولید نفت,محصولات نفتی|معرفی شرکت این شرکت در سال 1341، با مشارکت بخش خصوصی و با امتیاز شرکت چندملیتی EXXON تاسیس شد و محصولات خود را با نام تجاری اسو (ESSO) به بازار عرضه نمود. در سال 1345 با تکمیل احداث واحدهای عملیاتی و راهاندازی آن دستیابی به تولید روغن موتور، روغن صنع|41003764|xyj
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با تحقیق تاریخچه شركت نفت بهران (سهامی عام)

معرفی شرکت
این شرکت در سال 1341، با مشارکت بخش خصوصی و با امتیاز شرکت چندملیتی EXXON تاسیس شد و محصولات خود را با نام تجاری اسو (ESSO) به بازار عرضه نمود. در سال 1345 با تکمیل احداث واحدهای عملیاتی و راه‌اندازی آن دستیابی به تولید روغن موتور، روغن صنعتی و محصولات جانبی با ظرفیت اولیه سی هزار متر مکعب میسر گردید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سهام سرمایه‌گذاران خارجی این شرکت توسط بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی خریداری گردید و این شرکت با مدیریتی پویا کار خود را گسترش داد. با توسعه دامنه فعالیتهای شرکت نام این واحد صنعتی در ابتدا به شرکت پالایش روغن تهران (سهامی عام) و سپس به شرکت نفت بهران (سهامی عام) تغییر یافت.
شرکت نفت بهران همگام با آخرین تحولات علمی و صنعتی و هماهنگ با استانداردهای ملی و بین‌المللی با اجرای چندین برنامه بهبود و توسعه، ضمن افزایش ظرفیت پالایشگاه و احداث واحدهای جدید تولید، استمرار بهبود کیفیت و افزایش تنوع محصولات را حفظ نمود. شرکت نفت بهران بزرگترین تولید‌کننده روغن‌های روانساز صنعتی در ایران است و در حال حاضر با تولید بیش از یکصد و چهل هزار متر مکعب در سال از انواع روغن‌های موتور، روانسازهای صنعتی، موم‌های پارافینی، ضدیخ، روغن‌های فرآیند، انواع گریس و مکمل‌های سوخت متجاوز از دویست نوع فرآورده به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه می‌نماید.
فرآیندهای پالایش
1) کلیات
خوراک واحد روغن سازی ماده‌ای به نام لوبکات است که یکی از محصولات برج تقطیر در خلاء پالایشگاه‌های نفتی است. لوبکات بعلت دارا بودن آروماتیک و پارافینیک سنگین نامطلوب و نداشتن مشخصات فیزیکی لازم در سه واحد جداگانه مورد پالایش قرار می‌گیرد.
2) واحد استخراج مواد آروماتیک توسط حلال فورفورال
در این واحد در برجی بنام R.D.C (برج استخراج) از اختلاط لوبکات و فورفورال دو فاز مختلف تشکیل می‌شود. آروماتیکها در فورفورال حل شده و بعلت اختلاف دانسیته از فاز روغنی (رافینیت) جدا می‌شوند. از بالای برج، مخلوط رافینیت و حلال و از پایین برج آروماتیکها (اکسترکت) و حلال خارج می‌شوند. سپس در دو سیستم بازیابی مجزا حلال از رافینیت و اکسترکت جدا می‌گردد. رافینیت بعنوان خوراک واحد M.E.K و اکسترکت بعنوان محصول جانبی جهت ساخت روغنهای صنعتی مخصوص استفاده می‌شود.
3) واحد موم‌گیری توسط حلالهای تولوئن و M.E.K
رافینیت حاصله از واحد فورفورال ضمن اختلاط با مخلوطهای حلالهای تولوئن و M.E.K (متیل اتیل کتن) در مبدلهای برودتی سرد شده و کریستالهای پارافینی سنگین (واکس) تشکیل می‌شوند سپس محلول روغن و حلال ضمن عبور از فیلترهای دوار، تحت خلاء از کریستالهای واکس تفکیک گشته و جهت بازیابی حلال به سیستمهای بازیابی مجزا هدایت می‌گردند. محصول روغن بدست آمده خوراک واحد هایدرو بوده و موم حاصله پس از کاهش درصد روغن بعنوان پارافین مرغوب به بازار عرضه می‌گردد.