پروژه درس کارشناسی ارشد مدیریت شبکه :مونیتورینگ شبکه های کامپیوتری

مطالب دیگر:
📝نقشه ی بخش های شهرستان باغملک📝نقشه ی بخش های شهرستان بهبهان📝نقشه ی بخش های شهرستان دزفول📝نقشه ی بخش های شهرستان هندیجان📝نقشه ی بخش های شهرستان ایذه📝تحقیق اجراى احكام و اصول سياسى اسلام📝نقشه ی بخش های شهرستان خرمشهر📝مقاله بررسي قانون ضد تروريسم انگلستان📝نقشه ی بخش های شهرستان لالی📝خسارت تأخير و عدم انجام تعهد📝مقاله بررسی شرايط اساسي قرارادادها📝مقاله کلياتى پيرامون حسابدارى قراردادهاى بلند مدت پيمانکارى📝تحقیق حسـابداري پيمـان‌هـاي بلنـد مـدت📝نقشه ی بخش های شهرستان امیدیه📝نقشه ی بخش های شهرستان رامهرمز📝پروژه اسناد حسابداری📝نقشه ی بخش های شهرستان شوش📝نقشه ی بخش های شهرستان شوشتر📝نقشه ی بخش های شهرستان مسجد سلیمان📝نقشه ی بخش های شهرستان اردبیل📝نقشه ی بخش های شهرستان بیله سوار📝نقشه ی بخش های شهرستان گرمی📝تحقیق اهميت بودجه براي دولت اصلاح شده📝نقشه ی بخش های شهرستان خلخال📝نقشه ی بخش های شهرستان کوثر
Monitoring,اطلاعات نظارت شده,مدل عمومی برای نظارت,جمع آوری داده,چالش های مانیتورینگ, مقیاس پذیری, ناهمگونی,روش های Passive Monitoring,نرم افزارها, سرویس دهنده ها, شبکه ها,روش های Active Monitoring, نرم افزارها, سرویس دهنده ها, شبکه ها,پردازش های داده قبل از ذخیره سازی, کاهش حجم داده,پالایش داده, تبدیل فرمت داده,مدیریت بانک اطلاع|مقدمه علاوه بر جمع آوری اطلاعات می بایست آنها را به فرمتی مناسب برای function areaهایی که می خواهند از آن اطلاعات استفاده نمایند، تبدیل نماید(consolidate). وسایلهای مختلف در شبکه وجود دارد که هر کدام از آنها اطلاعات خود را با یک فرمت خاص می دهدو ماجو|41003771|xyj
در این صفحه از وب سایت برتر با شما هستیم با پروژه درس کارشناسی ارشد مدیریت شبکه :مونیتورینگ شبکه های کامپیوتری

مقدمه

علاوه بر جمع آوری اطلاعات می بایست آنها را به فرمتی مناسب برای function areaهایی که می خواهند از آن اطلاعات استفاده نمایند، تبدیل نماید(consolidate).

وسایلهای مختلف در شبکه وجود دارد که هر کدام از آنها اطلاعات خود را با یک فرمت خاص می دهدو ماجول مانیتورینگ می بایست تا حد امکان این فرمتها را یکسان و قابل استفاده برای لایه های بالاتر نماید و به عبارتی قبل از ذخیره نمودن اطلاعات می بایست یک سری پیش پردازش روی داده ها انجام دهد.

1- اطلاعات نظارت شده

انواع اطلاعاتی که مانیتورینگ می تواند جمع آوری نماید عبارت است از:

اطلاعات وضعیت(Status Information):هر عنصر یک سیستم در هر زمانی ممکن است روشن باشد و به درستی کار کند یا روشن باشد اما بدرستی کار نکند. وضعیت عناصر می تواند اثر مهمی روی کارایی کل سیستم داشته باشد و FCAPS برای آن مورد نیاز است.

اطلاعات پیکربندی(Configuration Information): پیکربندی یک عنصر شامل همه خصوصیاتی است که می تواند بوسیله مدیر اصلاح شود.

اطلاعات مصرف (Usage Information): اطلاعات مصرف یک عنصر شاملThroughput و تعداد کاربران فعال پشتیبان کننده آن می باشد. لازم به ذکر است که Throughput در وب سرور تعداد درخواست های Http، و در سرویس دهنده ای میل، تعداد پیام های پردازش شده و در روتر تعداد بسته های ارسالی می باشد.

آمارهای کارایی(Performance Statistics): اطلاعات جمع آوری شده از یک عنصر شامل Delay، Latency درخواست هایی است که بصورت موفق در عنصر تکمیل شده است.

اطلاعات خطا(Error Information): شامل اطلاعاتی درباره خطاها و عملیات ناصحیح در یک عنصر است.

اطلاعات توپولوژی شبکه(Topology Information):همانطور که گفته شد توپولوژی اطلاعاتی است که ما در قسمت Discovery جمع آوری می نمودیم با این تفاوت که در صورت تغییرات توپولوژی تنها monitoring تغییرات را در بانک اطلاعاتی اعمال می نماید.اگرچه اطلاعات همبندی در طول فرایند کشف بدست آمده است، تغییرات همبندی به عنوان بخشی از فرآیند نظارت نیاز است که بدست آید. اطلاعات همبندی برای سیستم هایی که موقعیت های برخی از وسایل ممکن است مرتب تغییر کند، ضروری است مانند تلفن سلولی.

1- اطلاعات نظارت شده

3

2-مدل عمومی برای نظارت

3-جمع آوری داده

4

4

1-3 چالش های مانیتورینگ

41-1-3 مقیاس پذیری52-1-3 ناهمگونی52-3 روش های Passive Monitoring51-2-3نرم افزارها62-2-3 سرویس دهنده ها63-2-2 شبکه ها7

3-3 روش های Active Monitoring

8

1-3-3 نرم افزارها

82-3-3 سرویس دهنده ها83-3-3 شبکه ها94- پردازش های داده قبل از ذخیره سازی91-4 کاهش حجم داده92-4 پالایش داده101-2-4 جدا نمودن فیلد داده102-2-4 اعتبار سنجی فیلدها103-2-4 اعتبار سنجی بین فیلدها114-2-4 تصیح مقدار فیلد113-4 تبدیل فرمت داده115 مدیریت بانک اطلاعات121-5 بانک اطلاعاتی پارتیشن شده122-5 بانک اطلاعاتی غلتان123-5 بانک اطلاعاتی متوازن124-5 بانک اطلاعاتی سلسله مراتبی135-5 بانک اطلاعاتی Round Robin14